لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :18 دقيقه

ملاقات با اولین لامبورگینی گالاردو سوپر تروفئو استراداله در ایران

ملاقات با گاو رام نشدنی سنت آگاتا

داستان از یک چت اینستاگرامی شروع شد. زمانی که عکس شخصی‌ام را درکنار بوگاتی ویرون Black Bessدر نمایشگاه دوسالانه پکن برروی صفحه اینستاگرام منتشر کردم. موجب شد تا با یکی از ایرانی‌های موفق که در دبی مالک لامبورگینی گالاردو LP570-4سوپر تروفیو استراداله بود آشنا شوم. یکسال بعد خبر ورود این لامبورگینی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. با کمک یکی از دوستان توانستم با مالک این گالاردو استثنایی تماس بگیرم. برخورد بسیار خوب وی باعث شد تا در اولین روز‌هایی که لامبورگینی به تهران رسیده بود از نزدیک آن را ملاقات کنم. در این مقاله به معرفی اولین لامبورگینی LP570-4سوپر تروفیو استراداله وارد شده به ایران می‌پردازیم. خودرویی که در تیراژ محدودی نسبت به دیگر گالاردوها تولید شده است. نام مختصر آن نیز STS است. یعنی همان Super Trofeo Stradale. از این گالاردو تصاویر و فیلم‌های بسیار زیادی منتشر شده است. مالک ایرانی این خودرو دربسیاری از گردهمایی‌ها و تورهای بین المللی نیز شرکت می‌کند. به همین خاطر درکشور امارات به عنوان یکی از گالاردوهای شناخته شده از آن یاد می‌شود.

LIMITED EDITIONهای گالاردو

از سال 2008 تا سال 2014 که آخرین نسخه از لامبورگینی گالاردو تولید شد حدود 20 مدل از آنها به صورت تولید محدود و در تیراژ پایین ساخته شدند. LP560-4 Polizia ‌ LP550-2 Balboni LP560-4 Gold Edition   Malaysia Limited Edition LP560-4 Bianco Rosso LP550-2 Tricolore LP570-4 Squadra Corse LP570-4 Edizione Tecnica و... برخی از نسخه‌های تولید محدود گالاردو به حساب می‌آیند. هرکدام از این نسخه‌ها که بخش عمده‌ای از آنها را نام نبردیم دارای ویژگی‌های فنی و ظاهری متفاوتی نسبت به دیگر نسخه‌ها هستند. برخی از این نسخه‌ها برای یک بازار درنظر گرفته شده‌اند. برای مثال گالاردو Singapore Edition تنها برای کشور سنگاپور درنظر گرفته شده است. یکی دیگر از ویژگی‌های نسخه‌های تولید محدود این است که با گذشت زمان ارزش مادی آنها بیشتر خواهد شد. همانند فراری ENZO لامبورگینی رونتون و... که باگذشت چندسال از تولیدشان همچنان با قیمت‌های بالایی خرید و فروش می‌شوند.

سوپر تروفیو استراداله از کجا آمد؟

نیازی نیست که بگوییم لامبورگینی LP570-4سوپرتروفئو استراداله در دهکده سنت‌آگاتا شهر بلونیا واقع در کشور ایتالیا تولید می‌شد. عبارت LP از سال 2008 با معرفی نسخه LP560-4 برروی دیگر نسخه‌های تولیدی گالاردو قرار گرفت. به همین خاطر تمام گالاردوهایی که از این سال به بعد تولید شدند به نوعی نسخه از مدل استاندارد LP560-4 بوده‌اند. نسخه‌LP570-4 Super Trofeo Stradale نیز به عنوان یکی از نسخه‌های تولید محدود لامبورگینی گالاردو شناخته می‌شود. تنها 150 دستگاه از آن ساخته شده است. برپایه نمونه مسابقه‌ای گالاردو‌ LP560-4 Super Trofeo‌ ‌که در سال 2009 معرفی شد ساخته شده است. نسخه‌ای که تنها برای مسابقات مختلفی نظر DTM ‌FIA GT و‌WTCC و رانندگی در پیست ساخته شده است. به همین خاطر شرکت لامبورگینی در سال 2012نسخه‌ی خیابانی سوپرتروفئو را با نام کامل سوپرتروفئو استراداله معرفی و روانه بازار کرد. در این بین نودمین دستگاه از سوپرتروفئو استراداله تنها برای مدت زمان محدودی وارد ایران شد. این خودرو از همان ابتدا در کشور امارات تردد داشته است. ضمن آنکه لامبورگینی برای بازار آسیا تنها یک دستگاه از نسخه STSرا به رنگ زرد تولید کرده که نام آن Super Trofeo Asia است.

وقتی STS موردنظر خریداری می‌شود

مالک لامبورگینی STS درخصوص خرید این خودرو می‌گوید: همزمان با معرفی گالاردوSTS مدل آونتادور LP700-4 نیز در سال 2012 معرفی شد. ابتدا قصد خرید آونتادور را داشتم اما با دیدن گالاردوSTS نظرم تغییر کرد و ترجیح دادم آن را خریداری کنم. وی بعد از خرید خودرو تغییرات دیگر را نیز برروی STS انجام داد. تغییراتی که از نظر فنی باعث شده تا گالاردوSTS عملکرد بهتری نسبت به دیگر STSهای استاندارد پیدا کند. بخصوص آنکه صدای این STS نسبت به دیگر مدل‌های موجود در بازار بخصوص خاورمیانه تفاوت چشمگیری دارد. سوپرتروفئو استراداله دارای پیشرانه 10سیلندر خورجینی با حجم دقیق5204 سی سی است. این خودرو درحالت استاندارد قادر به تولید 570اسب بخار قدرت در 8000دور بردقیقه و حداکثرگشتاور 540 نیوتن‌متر در 6500دور بردقیقه است. که البته این اعداد ارقام در نمونه مورد بررسی تغییر پیدا کرده است.

گاو وحشی وارد تهران شد

شب هنگام بود که خودرو به تهران رسید. لامبورگینی LP570-4سوپر‌تروفئو استراداله مورد نظر از کشور امارات توسط لنج و بعد از آن با خودروبر به گمرک خرمشهر آمد. در همان روز اول که به ایران رسید با انجام مراحل اداری پلاک گذرموقت خود را دریافت کرد. لامبورگینیLP570-4 STS‌ با خودروبر به تهران آمد. بماند اینکه در راه تهران برخی از علاقه‌مندان به خودرو با آنکه گالاردو در زیرچادر استتار شده بود اما بازهم از راننده خودروبر درخواست می‌کردند تا خودرو را متوقف کند تا بتوانند از آن عکس بگیرند. از همان روز اولی که وارد گمرک خرمشهر شد با انتشار چندتصویر در شبکه‌های اجتماعی و اینستاگرام سروصدای زیادی به‌ پا کرد. این لامبورگینی نسبت به برخی از خودروهای گذرموقت سروصدای بیشتری داشت. یکی از این دلایل را می‌تواند خاص بودن و تولید محدود بودن آن به حساب آورد. همچنین خوش برخورد بودن مالک خودرو نیز تأثیر بسزایی در این موضوع دارد. در این چندسال خودروهای سوپراسپرت با قیمت‌های مختلفی به صورت گذرموقت وارد کشور شدند. می‌توان گفت نیمی از مالکین چندان تمایلی جهت عکس برداری و تهیه گزارش از خودروهایشان ندارند. نیمی دیگر نیز باروی باز با عکاسان و خبرنگاران مجلات برخورد می‌کنند و خودرویشان را در اختیار آنها قرار می‌دهند. خودروهایی که مالکین آنها با روی باز برخورد می‌کنند منطقی است که تصاویر بیشتری از آن خودرو درشبکه‌های اجتماعی منتشر خواهد شد.

لامبورگینی گالاردوSTS تنها 1ماه در ایران ماند. 15روز در تهران و 15روز دیگر را در شهر شیراز تردد کرد. درمدت زمانی که LP570-4سوپر‌تروفئو استراداله خیابان‌های شمال تهران را مزین می‌کرد علاقه‌مندان بسیار زیادی همراه این خودرو جهت عکاسی درحرکت بودند. به همین خاطر در بسیاری ازمواقع باعث ایجاد ترافیک و بسته شدن راه دیگر خودروها می‌شد. این موضوع چندان هم برای مالک خودرو خوشایند نبود و وی مجبور می‌شد آخرین ساعات شب خودرو را بیرون بیاورد.

ارکست سمفونی با نام Kreissieg

عمده‌ترین تفاوت‌ میان محصولات فراری و لامبورگینی به غیر از طراحی و بحث فنی صدای پیشرانه و اگزوزها است. در محصولات فراری صدای پیشرانه بسیار تیز و تند است. صدایی شبیه به وز وز زنبور. اما در محصولات لامبورگینی شما صدایی طنین انداز بم و پر ابهت را خواهید شنید. در نمونه‌های استاندارد و Stock لامبورگینی شما شاهد چنین صدایی نخواهید بود. زیرا تمام لامبورگینی‌های تولیدی دارای سیستم اگزوزی کاملا کم صدا و آرام با صداخفن‌کن‌های متعدد هستند. به همین خاطر برای شنیدن ارکست سمفونی ایتالیا می‌توانید از سیستم اگزوزهای پیشنهادی شرکت سازنده و یا دیگر تیونرها استفاده کنید. البته انتخاب هر نوع سیستم اگزوز هزینه‌های جداگانه‌ای نیز دارد.

این سوپراسپرت ایتالیایی تغییرات جزیی در بخش فنی داشته است. نصب فیلترهوای BMC با قیمت تقریبی1000 دلار باعث تنفس هرچه بهتر پیشرانه 10سیلندر شده است. شرکت BMC نیز برای این نسخه از گالاردو یک چیپ ECU درنظر گرفته که با پرداخت 2800دلار می‌توانید 21 اسب بخار قدرت و 17نیوتن‌متر گشتاور به پیشرانه خود اضافه کنید. البته نسخه مورد نظر فاقد این چیپ ECU است. لازم بذکر است که در مدت زمانی که گالاردو STS در ایران تردد داشت از بنزین Q16 استفاده می‌کرد. همچنین برای عملکرد بهتر و جلوگیری از افزایش استهلاک پیشرانه این بنزین را با بنزین معمولی جایگاه‌های سوخت مخلوط می‌کردند و درون باک می‌ریختند.

LP570-4 Super Trofeo Stradale مورد نظر برای آنکه صدایی پرابهت و طنین‌ اندازی پیدا کند از سیستم اگزوز تیونر معروف ژاپنی Kreissieg استفاده کرده است. این سیستم اگزوز که 40کیلوگرم وزن دارد با قیمتی در حدود 10هزار دلار نصب می‌شود. در این سیستم اگزوز نیز می‌توان از دو حالت صدا عادی و اسپرت استفاده کرد. ضمن آنکه برای خروج راحت گازهای سوخته شده بعد از احتراق پیشرانه از هدرز تیونر iPE استفاده شده است. نصب هدرز مناسب برای چنین خودرویی باعث افزایش چنددرصدی شتاب و کاهش جزیی مصرف سوخت شده است. البته در سوپراسپرتی نظیر لامبورگینی تعریف دقیق و واضحی برای مصرف سوخت نشده است. شما فقط باید گاز بدهید و از صدای پیشرانه و اگزوزها لذت ببرید. پایان سمفونی صدا به برداشتن کامل کاتالیزورها ختم می‌شود. به همین خاطر زمانی که پیشرانه را روشن می‌کنید صدای گوش خراشی را برای چند ثانیه خواهید شنید. صدایی که به آن عادت خواهید کرد. تمامی این تغییرات علاوه بر افزایش شتاب LP570-4 باعث شده تا قدرت پیشرانه نیز از 570‌ اسب‌بخار به حدود 600 اسب‌بخار برسد. اعداد و ارقام را نیز خودتان هم می‌توانید محاسبه کنید. برداشتن کامل کاتالیزورها نصب هدرز و سیستم اگزوز جدید به خوبی می‌تواند قدرت پیشرانه را افزایش دهد. نمی‌گوییم 600 اسب تمام! نزدیک به 600 اسب بخار بهتر است.

تهران شیراز تخت جمشید

قبل از هرچیز باید این نکته را اشاره کنیم که نگارنده به هیچ عنوان با این سوپراسپرت رانندگی نکرده و تنها به عنوان سرنشین همراه با مالک در تهران و شیراز بوده است. بدون اغراق باید بگویم این سوپر اسپرت جزو معدود اتومبیل‌هایی بود که ترس خاصی برای راندن آن داشتم. به همین خاطر برخلاف میل باطنی از رانندگی با آن صرف نظر کردم. این درحالی است که برخی از خبرنگاران حوزه خودرو انگشت شمار با دیدن یک خودرو آن هم از راه دور شروع به نوشتن گزارش فنی و حتی تست رانندگی می‌کنند. آنها حتی پشت فرمان هم نمی‌شینند. اما به راحتی این اجازه را به خود می‌دهند که در خصوص رانندگی با چنین خودروهایی مطالب مختلفی بنویسند. این موضوع باعث گله‌مندی بسیاری از خبرنگاران و نویسنده‌های حوزه خودرو است. به همین خاطر تنها حس سرنشین کناری را برایتان شرح می‌دهیم. حسی که در این خودرو بی‌سابقه بود.

برنامه‌های مختلفی برای عکاسی از این سوپراسپرت ایتالیایی درنظر داشتیم. تصمیم داشتیم بخشی از جاده پر پیچ و خم چالوس را با آن طی کنیم. اما ترافیک حتی در روزهای وسط هفته نیز باعث شد تا از این کار صرف نظر کنیم. به همین خاطر مجبور بودیم برای عکاسی در طول مسیر بخش‌هایی از  خیابان جردن ولیعصر فرشته و اتوبان مدرس را انتخاب کنیم. همچنین شهرک غرب سعادت‌آباد و اتوبان یادگار‌امام(ره) نیز برای یک گردش کوتاه انتخاب شد. با این حال علاوه بر تهران برای نفس کشیدن هرچه بیشتر سوپر‌تروفئو استراداله شهر شیراز را هم بی‌نصیب نگذاشتیم. شهری که توانستیم درآن صدای نعره‌های دیوانه کننده لامبورگینی را بیشتر بشنویم. این اولین لامبورگینی وارد شده به ایران قبل و پس از انقلاب است که در کنار بنایی تاریخی و با ارزشی نظیر تخت جمشید تصویر و فیلم از آن به ثبت رسیده است. که این موضوع به برخورد بسیار خوب مالک خودرو و تمایل وی جهت این کار برمی‌گردد. شاید هر شخصی تمایل نداشته باشد چنین کار با ارزشی را با خودرویش انجام دهیم.

خاص بودن ذات لامبورگینی است

همه چیز در این خودرو جذاب است. لامبورگینی با عرضه این نسخه رنگ خاصی را با نام ROSSO MARS معرفی کرد. رنگی که نشان دهنده STS بودن گالاردو است و حس خشونت خاصی را به همراه دارد. درقسمت جلو لبه‌های پهن سپر که از جنس فیبرکربن مات تهیه شده به خوبی چشمانتان را مجذوب خود خواهد کرد. رنگ قرمز تیره بدنه نیز حرفی برای گفتن باقی نخواهد گذاشت. درقسمت کناری نیز رکاب‌ها و آینه‌های کناری از جنس فیبرکربن هستند. چراغ‌های راهنما که در انتهای سپر جلو نصب شده نیز به رنگ مشکی درآمده است. در این بخش می‌توان به رینگ‌های 19اینچ فورچ کاری شده آلومینیومی 5پره دوبل اشاره کرد. رینگ‌هایی که به تنهایی 13کیلوگرم از وزن خودرو را نسبت به نسخه استاندارد LP560-4 کاسته است. نکته جالب اینکه در تمامی مدل‌های گالاردوSTS از تایرهای پیرلیP-Zero Corsa استفاده می‌شود. اما از آنجایی که مالک خودرو علاقه خاصی به دود کردن تایرها و همچنین سر خوردن لامبورگینی در سرپیچ‌ها دارد از تایرهای اسلیک‌P-‌Zero مدل Trofeo R استفاده کرده است.

تایرهایی که هرکدام به تنهایی مبلغی در حدود 380دلار قیمت دارند و قبل از ورود خودرو به ایران آنها را خریداری کرده بود. تایرهای جلو در ابعاد 235/35 YR19 و تایرهای عقب در ابعاد 295/30 YR19 هستند. این تنهای یکی از تفاوت‌های STS موردنظر با نسخه‌های استاندارد STS است. البته چهارچرخ محرک بودن (4WD) در این خودرو تاحد قابل توجهی باعث جلوگیری از سرخوردن بیش از اندازه STS شده است.

در نسخه استاندارد گالاردو STS خبری از دیسک‌های ترمز کربن سرامیکی نیست. اما این مدل با بهرمندی از این نوع ترمزها که ساخت شرکت Brembo است خیال راننده را از هر نظر راحت می‌کند. در نمای کناری نیز کالیپرهای قرمز منقش به نام LAMBORGHINI حس و حال خاصی را به شما می‌دهد. آینه‌های جانبی و رکاب‌های کناری نیز از فیبرکربن تهیه شده است. در LP570-4 STS شما می‌توانید از سقف مشکی براق بجای سقف همرنگ بدنه استفاده کنید. انتخاب این نوع سقف بسته به سلیقه مالک خودرو دارد و در لیست آپشن‌های انتخابی مشتری قرار دارد. از آنجایی که سوپر‌تروفیو استراداله به عنوان نسخه خیابانی مدل مسابقه‌ای سوپر ترفیو به حساب می‌آید رگ‌هایی از این خودرو نیز در آن مشاهده می‌شود. باله بسیار پهن در انتهای خودرو به خوبی جلب توجه می‌کند. این باله کاملا ثابت است. در هیچ سرعتی تکان نمی‌خورد. انگار سیم کشی برق و نصب بازوهای هیدرولیک در این نسخه چندان مهم نبوده است. با این حال باله کربنی LP570-4 STS نیرویی روبه پایین(DOWN FORCE) معادل 3برابر یک باله استاندارد در گالاردوLP560-4 تولید می‌کند.

لامبورگینی در این مدل تا آنجایی توانسته از فیبرکربن برای کاهش وزن کلی خودرو استفاده کرده است. درپوش شیاردار موتور باله آینه‌های جانبی و رکاب کناری از جمله قسمت‌های بیرونی خودرو هستند که با فیبرکربن تهیه شده است. برای آنکه بدانید LP570-4 STS چندمین دستگاه از 150 نسخه تولیدی است می‌توانید از روی پلاک فلزی نصب شده برروی شیشه مثلثی ثابت پشت‌سر راننده متوجه شوید. 90/150 عددی است که برروی خودروی مورد نظر حک شده است.

فرصتی برای رستگاری

نوبت به این می‌رسد که برروی صندلی‌های اسپرت سوپرتروفئو استراداله قرار بگیریم. با باز شدن در‌ها و قرار گرفتن برروی صندلی هیجان خاصی را احساس خواهید کرد. برروی پادری‌ها و داشبورد عبارت Super Trofeo Stradale کاملا نمایان است. رنگبندی داخل کابین مشکی و قرمز است. رنگبندی که به خوبی آدرنالین خون را افزایش می‌دهد. در سوپرتروفئو استراداله خبری از چرم و حس سواری یک خودروی لوکس نیست. فیبرکربن و جیر ترکیب داخل کابین را تشکیل می‌دهند. کنسول میانی ترمزدستی بخشی از غربیلک فرمان و تمام قسمت رودری‌ها از فیبرکربن تهیه شده است. یکی دیگر از تفاوت‌های نمونه مورد بررسی با دیگر LP570-4STS وجود کمربند چهارنقطه‌ای قرمز است. کمربندی که در نسخه‌های استاندارد وجود ندارد و در لیست آپشن‌های سفارشی جای دارد. علاوه بر کمربند ایمنی چهارنقطه‌ای در پشت صندلی‌ها نیز رول‌کیج تعبیه شده است. وجود رول‌کیج علاوه بر افزایش ایمنی در خودرو به عنوان یکی دیگر آپشن‌های گرانقیمت در سوپرتروفئو استراداله مورد نظر حساب می‌شود.

درتمامی نسخه‌های تولیدی گالاردو و مورسیه‌لگو خبری از دکمه استارت نیست. باید حتما سوییچ مشکی رنگ لامبورگینی را همراه داشته باشید. زمانی که می‌خواهید پیشرانه 10سیلندر خورجینی 5.2لیتری گالاردو سوپر‌تروفئو استراداله را روشن کنید حتما به اطراف خود توجه کنید. صدای پیشرانه برای افراد مسن و بیماران قلبی اصلا مناسب نیست. وقتی پیشرانه را روشن می‌شود صدایی بسیار طنین انداز و گوش خراشی را خواهید شنید. اگر پیشرانه سرد باشد باید چند دقیقه‌ صبر کنید تا خودرو درجا کارکند که فشار کمتری به پیشرانه وارد شود. باگذشت زمان صدای طنین اندازه پیشرانه نیز کاهش پیدا می‌کند. اما همچنان لرزه بر اندامتان می‌اندازد.

در زمان روشن شدن پیشرانه جعبه دنده 6سرعته E-Gear به صورت استاندارد در وضعیت اتوماتیک قرار می‌گیرد. این وضعیت جعبه دنده برای رانندگی در شهر و استفاده روزمره کاملا مناسب است. در این حالت سیستم تعلیق‌ دوبل جناغی جلو و عقب به همراه کمک‌فنرهای تقویت شده یک سواری نرم و آرام را برایتان به همراه می‌آورد. در این وضعیت تکان‌های کمتری وارد کابین می‌شود و صدای سیستم اگزوز آرام‌تر است. این موضوع برای سوپراسپرتی نظیر LP570-4 STS چندان قابل درک نیست. شما این خودرو را خریده‌اید که از رانندگی اسپرت لذت ببرید.

اگر به رانندگی خود اعتماد دارید حتما دکمه SPORT که برروی کنسول مرکزی پوشیده شده از فیبرکربن قرار دارد را فشار دهید. در این وضعیت تعویض دنده با تأخیر صورت می‌گیرد. پدال‌های تعویض دنده پشت فرمان حساس‌تر می‌شوند و رانندگی کمی هیجان انگیزتر می‌شود. اما پیشنهاد می‌شود حتما وضعیت CORSA را نیز امتحان کنید. نعره‌های دیوانه‌کننده سیستم اگزوز را به خوبی احساس خواهید کرد. اصلا بهترین حالت رانندگی برای چنین خودرویی حالت CORSA است. حتی برای انجام حرکات نمایشی و دودکردن تایرها نیز باید این سیستم را فعال کنید تا اجازه هرزگردی بیش از اندازه به چرخ‌های عقب توسط ECU داده شود.

فراموش نکنید زمانی که می‌خواهید با این خودرو حرکت کنید حتما کمربند‌های ایمنی خود را ببنید. کمربند‌هایی که به هیچ‌ عنوان اجازه نمی‌دهد شما در کابین حرکت اضافی داشته باشید. اجازه دهید به سراغ جاده‌های نسبتا خلوت شهر شیراز برویم. ورود گالاردو در شیراز همزمان مصادف بود با برگزاری رالی بین المللی خاورمیانه که در همین شهر برگزار شد. جمعه هجدمین روز از اردیبهشت ماه بود که قرار شد بیشترین روز را برای گالاردو درنظر بگیریم. شب قبل نیز گشت و گذار کوتاه مدت در شهر به نوعی بخشی از آماده سازی گاو وحشی ماتادورها بود. حالا می‌خواستیم برای ثبت عکس زیبا به سمت مرودشت و بنای تاریخی تخت جمشید برویم. ساعت 9صبح حرکت به سمت جاده منتهی به مرودشت و تخت‌جمشید را آغاز می‌کنیم.

تازه گالاردو جان تازه‌ای گرفته بود. مسیر‌های صاف و خلوتی که می‌توانست با ثبت سرعت‌های مختلف حال و هوای خاصی را ایجاد کند. سوپرتروفیو استراداله دارای 1340 کیلوگرم وزن است. یعنی 70کیلوگرم از نسخه LP560-4 سبک‌تر. شتاب صفرتا 100 و صفرتا 200 این خودرو در حالت استاندارد به ترتیب 3.4 و 10.4ثانیه و حداکثر سرعت‌ آن 315 کیلومتر برساعت است. باورش سخت است اما میانگین سرعت خودرو در طول مسیر رفت و برگشت 190 تا 200 کیلومتر درساعت بود. بیشترین سرعتی که توانستیم در بخشی از جاده به آن دست پیدا کنیم عدد 285 کیلومتر درساعت بود. رسیدن به سرعت 260 کیلومتر در این خودرو به راحتی امکان پذیر بود. سوپرتروفئو استراداله ساخته شده برای چنین سرعت‌هایی. صدای گوشنواز و دلنشین سیستم اگزوز‌ها درون کابین شمارا بیشتر وسوسه می‌کند تا پدال گاز را فشار دهید. سواری و شتابگیری با این سوپراسپرت برای هرشخصی هیجان انگیز و خاطره‌ای فراموش نشدنی است. حذف کاتالیزور‌ها را نیز نباید فراموش کرد. علاوه بر افزایش شتابگیری صدای طنین اندازی در جاده ایجاد شده بود. ازدحام جمعیت در خروجی تخت‌ جمشید به خاطر حضور لامبورگینی باعث شد تا زمانی کوتاهی را در این بخش بمانیم و مسیر خود را به سمت دروازه قرآن تغییر دهیم. سپری کردن آخر‌‌هفته‌ها آن هم به مدت یک ماه با چنین سوپراسپرتی لحظات خوبی را برای هرشخص به ثبت خواهد رساند.

 

نوشته و عکس: محمد حسن رزاقی

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین