لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :6 دقيقه

نسل جدید خودروی BMW X6

 

 

با توجه به این موضوع که کمپانی بی ام و اخیرا از خودروی BMW X5 رونمایی کرده است، می توان انتظار داشت که این کمپانی عملیات خود برای طراحی نسل جدید خودروی BMW X6 را نیز آغاز کرده باشد. در این مقاله به بررسی مشخصات و طراحی این خودرو  می پردازیم.

 

BMW X6 جدید

BMW X6 جدید

خودروی BMW X6 تنها سه سال است که وارد بازارهای خودرو شده است و به همین دلیل نباید انتظار داشت تا قبل از سال 2020 ، نسل جدیدی از این خودرو وارد بازار شود. اما به احتمال فراوان کمپانی بی ام و اقدامات لازم برای تولید نسل جدید خودروی BMW X6 را آغاز کرده است و به احتمال قوی نسل جدید این خودرو شباهت هایی به خودروی BMW X5 خواهد داشت.

  • طراحی BMW X6 :

طراحی خودروی BMW X5 را می توان انقلابی در طراحی کمپانی بی ام و دانست و این کمپانی در خودروی جدید X5 از بزرگترین گریل های کلیه ای – شکل خود استفاده کرده است. گریل استفاده شده در این خودرو از نوع یکپارچه می باشد که از اقدامات جدید مهندسان کمپانی BMW برای بروزرسانی ظاهر خودرو بدون تحت تاثیر قرار دادن شاکله ی اصلی آن می باشد. بدین ترتیب می توان انتظار داشت که نسل جدید X6 نیز مجهز به همین گریل یکپارچه باشد و احتمالا چراغ های استفاده شده در این خودرو نیز از نوع چراغ های LED نیمه شش ضلعی بکار رفته در خودروی X5 خواهد بود.

BMW X6 جدید

انتظار می رود طراحی نسل جدید خودروی X6 در قسمت زیر کمر بسیار مشابه به خودروی X5 باشد. تنها تفاوت اساسی بین این دو خودرو در قسمت بالای خودرو و سقف می باشد که کمپانی بی ام و از سقف با طراحی کوپه – مانند در خودروی X6 استفاده خواهد کرد. همین امر در کنار طول و عرض بیشتر در مقایسه با خودروی x5 سبب خواهد شد تا خودروی X6 ظاهری خشن تر داشته باشد.

BMW X6 جدید

طراحی قسمت عقب نسل جدید خودروی X6 همچنان بسیار مبهم می باشد چون BMW نمی تواند از طراحی دقیقا مشابه خودروی X5 در خودروی X6 استفاده کند چرا که در این صورت مجبور خواهد بود تا از یک شیب 90 درجه ای عجیب و غریب در قسمت خط کمر خودرو استفاده کند. به نظر می رسد کمپانی بی ام و قسمت عقب خودروی X6 را به گونه ای طراحی نماید که بتواند از یک سپر جدیدتر و بزرگتر در این خودرو استفاده نماید تا با طراحی آن سازگار باشد.

یکی دیگر از سوالات مهم در طراحی ظاهر خودروی X6 این است که آیا نسل جدید این خودرو دارای ارتفاع بیشتری نسبت به نسخه ی قبلی خواهد بود؟ در صورتی که این اتفاق بیافتد، ارتفاع قرارگیری این خودرو نسبت به سطح زمین کمی عجیب به نظر خواهد رسید چرا که به دلیل طراحی جدید قرار است این خودرو افزایشی را در ارتفاع خود داشته باشد.

 

 

  • طراحی داخلی :

به احتمال قوی کمپانی بی ام و در حدود 95 درصد قطعات و اجزای استفاده شده در داخل کابین خودروی X5 را در داخل کابین نسل جدید خودروی X6 استفاده خواهد کرد. بدین ترتیب می توان انتظار داشت که در داخل کابین خودروی X6 نیز شاهد استفاده از یک داشبورد باز طراحی شده و ساخته شده با مواد نرم باشیم. کنسول مرکزی استفاده شده در این خودرو همانند نسخه ی بکار رفته در خودروی X5 دارای طراحی یک تکه ای خواهد بود. اساسی ترین تفاوت ایجاد شده در داخل خودروی X6 در مقایسه با خودروی X5 در قسمت عقب کابین خواهد بود چراکه سقف کوپه ای – شکل این خودرو باعث خواهد شد تا فضای بالای سر سرنشینان عقب کمی کاهش یابد و خودروی X6 برخلاف خودروی X5 دارای ردیف سوم نباشد.

BMW X6 جدید

طراحی خودروی جدید X5 به گونه ای می باشد که سبب شده است تا فضای صندوق عقب خودرو به میزان قابل توجهی کاهش یابد. این کاهش فضا به دلیل نوع طراحی سقف و برخی تکنولوژی های استفاده شده در قسمت عقب این خودرو می باشد. به همین ترتیب می توان انتظار داشت تا شاهد کاهش فضای قسمت عقب خودروی X6 نیز باشیم.

  • سیستم قدرت :

BMW در نسل جدید خودروی X6 در نظر دارد تا به جای تیپ 35i تیپ 40i را به عنوان ابتدایی ترین تیپ جایگزین نماید. تیپ 40i مجهز به پیشرانه ی V6 خواهد بود که توانایی تولید 340 اسب بخار قدرت و 331 پوند فوت گشتاور را دارد. تیپ قدرتمند تر خودروی X6 با نام 50i وارد بازار فروش خواهد شد و در این نسخه از پیشرانه ی V8 استفاده خواهد شد که قادر به تولید 462 اسب بخار قدرت و 479 پوند فوت گشتاور می باشد. کمپانی BMW در هر دو نسخه از جعبه دنده ی 8 سرعته ی اتوماتیک استفاده خواهد کرد.

BMW X6 جدید

از طرفی بی ام و دو پیشرانه ی دیزلی نیز برای خودروی X6 در نظر گرفته است که تنها در نسخه های اروپایی مورد استفاده قرار خواهند گرفت چراکه کشور آمریکا طی قوانین جدید ورود این نسخه ها به کشور را منع کرده است. کمپانی BMW در تیپ 30d از پیشرانه ی دیزلی 6 سیلندر با آرایش خطی استفاده خواهد کرد که قدرت خروجی این نسخه به میزان 265 اسب بخار خواهد بود. نسخه ی 50d مجهز به پیشرانه ی V8 دیزلی خواهد بود که توانایی تولید 400 اسب بخار قدرت و 560 پوند فوت گشتاور را دارد.

  • قیمت بی ام و ایکس 6 :

به دلیل اضافه شدن برخی از تکنولوژی های جدید به خودرو در نسل جدید، به احتمال قوی قیمت این نسخه با کمی افزایش نسبت به نسل قبلی همراه خواهد بود. بدین ترتیب می توان انتظار داشت تا قیمت فروش نسل جدید خودروی BMW X6 از مرز 105000 دلار نیز بگذرد.

برای آگاهی از قیمت روز بی ام و   و دیگر برندها به سایت رکاب مراجعه کنید.

  • رقیبان :

اصلی ترین رقیبان خودروی BMW X6 نسل جدید، خودروهایی نظیر مرسدس بنز GLE Coupe و پورشه کاین کوپه می باشند. اگرچه بی ام و اولین شرکتی است که بخش خودروهای SUV کوپه مانند را به راه انداخته است اما کمپانی مرسدس به سرعت و با تولید خودروی GLE Coupe اجازه نداده است تا کمپانی بی ام و در این زمینه یکه تازی نماید. تیپ GLE43 ابتدایی ترین و تیپ GLE 63S برترین تیپ خودروی مرسدس GLE Coupe محسوب می شود. تیپ GLE43 قادر به تولید 384 اسب بخار قدرت و 384 پوند فوت گشتاور می باشد و این در حالی است که تیپ GLE 63S توانایی تولید 577 اسب بخار قدرت و 561 پوند فوت گشتاور را دارد. قیمت فروش تیپ GLE43 و GLE 63S به ترتیب از 70500 و 111880 دلار آغاز می شود.

 

مدت زمان زیادی را در انتظار بودیم تا کمپانی پورشه خبر تولید نسخه ی کوپه ی خودروی پورشه کاین را تایید نماید. اما با درز کردن تصاویر مربوط به نسخه ی تست، بالاخره کمپانی پورشه مجبور شد تا صحت این خبر را تایید نماید. به احتمال قوی خودروی پورشه کاین کوپه همزمان با نسل جدید خودروی BMW X6 وارد بازار خواهد شد. در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد این خودرو به صورت رسمی منتشر نشده است اما می توان انتظار داشت تا قدرت خروجی تیپ های مختلف این خودرو در حدود 340 تا 580 اسب بخار باشد و حداکثر گشتاور تولیدی در این نسخه های نیز به 600 پوند فوت برسد. خودروی پورشه کاین کوپه بسیار سریع خواهد بود به طوری که می توان انتظار داشت تا برترین تیپ این خودرو در زمانی در حدود 3.6 ثانیه بتواند از سرعت صفر تا 100 کیلومتر در ساعت شتاب بگیرد. قیمت فروش تیپ ابتدایی و برترین تیپ این خودرو نیز به ترتیب از 72000 و 130000 دلار آغاز خواهد شد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین