لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :6 دقيقه

معرفی خودروی جدید میتسوبیشی اوتلندر هیبریدی Plug-in مدل 2018

 

مشخصات و معرفی کامل مدل جدید هیبریدی خودروی میتسوبیشی اوتلندر که در ژوئن 2018 عرضه گردیده است. در عین ناباوری، خودروی میتسوبیشی اوتلندر هیبریدی Plug-in همچنان تنها خودروی SUV از نوع هیبریدی Plug-in با قیمت مناسب در بازارهای جهانی می باشد. شرکت میتسوبیشی فروش این خودرو را از سال 2013 آغاز کرده است و تاکنون هیچ شرکت خودروسازی موفق نشده است تا رقیب مناسبی از نظر قیمت و کیفیت برای این خودرو تولید نماید. خودروی میتسوبیشی اوتلندر هیبریدی Plug-in به دلیل قیمت مناسب خود، در دسته خودروهای زیر 40000 یورویی قرار می گیرد که همین امر سبب شده است تا میزان مالیات پرداخت شده توسط صاحبان این خودرو در مقایسه با سایر خودروهای هیبریدی کمتر باشد.

این خودرو، پرفروش ترین خودروی SUV هیبریدی Plug-in در بازارهای بریتانیا و اروپا می باشد و واقعا جای تعجب دارد که چرا سایر شرکت های خودروسازی هنوز نتوانسته اند رقیبی برای این خودرو تولید نمایند. البته شرکت هایی نظیر ولوو و کیا توانسته اند با تولید خودروهایی نظیر ولوو XC60 T8 و کیا نیرو Plug-in توانایی خود در تولید خودروی SUV هیبریدی را نشان دهند اما تفاوت اساسی این خودروها با خودروی اوتلندر هیبریدی Plug-in در قیمت آن ها می باشد که اختلاف نسبتا زیادی با یکدیگر دارند.

 

 

طراحی تغییرات زیادی نداشته است.

 

شرکت میتسوبیشی اعلام کرده است که بازخورد مشتریان از این خودرو بدین صورت بوده است که آن ها درخواست کرده اند که طراحی ظاهری این خودرو زیاد تغییراتی نداشته باشد و همین امر هم توسط شرکت رعایت شده است.

 

 

تغییرات ظاهری ایجاد شده در مدل جدید این خودرو تنها محدود به استفاده از چراغ های مه شکن مربعی – شکل، گریل باز طراحی شده، چرخ های با طراحی جدید و استفاده از وینگ بزرگتر در قسمت عقب می باشد. در قسمت داخل کابین نیز از یک صفحه نمایش دیجیتالی بهبود یافته استفاده شده است و جای برخی از دکمه ها و کنترلرها در داخل کابین تغییر کرده است.

 

 

سیستم قدرت و مشخصات فنی میتسوبیشی اوتلندر هیبریدی:

 

شرکت میتسوبیشی تغییراتی را در مدل 2018 خودروی اوتلندر هیبریدی Plug-in ایجاد کرده است و اگرچه این نسخه، با عنوان نسخه ی فیس لیفت شده قرار است وارد بازار شود اما تغییراتی اساسی را در آن شاهد خواهیم بود. اصلی ترین تغییر ایجاد شده در این نسخه مربوط به سیستم قدرت این خودرو می باشد. در میتسوبیشی اوتلندر هیبریدی Plug-in مدل 2018 از موتور الکتریکی جدید، ژنراتور جدید، پکیج باتری با ظرفیت بیشتر و موتور بنزینی جدید استفاده شده است.

در این نسخه، موتور 2.4 لیتری جایگزین موتور 2.0 لیتری قبلی شده است. موتور جدید بنزینی این خودرو توانایی تولید 133 اسب بخار قدرت و 211 نیوتن متر گشتاور را دارد. این ارقام نشان می دهند که میزان قدرت و گشتاور تولیدی در موتور جدید به ترتیب به میزان 14 اسب بخار و 21 نیوتن متر افزایش یافته است.

 

همچنین موتور الکتریکی جدید استفاده شده در قسمت عقب این خودرو نیز قادر به تولید 94 اسب بخار قدرت می باشد که در مقایسه با نسخه ی قبلی، قدرت تولیدی آن 13 اسب بخار افزایش یافته است. موتور الکتریکی استفاده شده در قسمت جلو نیز توانایی تولید 81 اسب بخار قدرت را دارد. بدین ترتیب خودروی میتسوبیشی اوتلندر هیبریدی Plug-in قادر است تا در عرض 10.2 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر در ساعت شتاب بگیرد. حداکثر سرعت این خودرو نیز 163 کیلومتر در ساعت می باشد.

 

 

مدل 2018 خودروی میتسوبیشی اوتلندر هیبریدی Plug-in نیز همانند نسخه ی قبلی دارای سیستم دیفرانسیل چهار چرخ خواهد بود و در مواقع شتابگیری تند، قدرت تولید  شده توسط موتور ی بنزینی صرف به حرکت در آوردن چرخ های جلو می شود. در بقیه ی زمان ها نیز، موتور ی احتراق داخلی – که اکنون برای داشتن بازدهی بیشتر بر روی چرخه ی اتکینسون کار می کند – به عنوان ژنراتور، انرژی مورد نیاز باتری خودرو را تامین می کند.

 

 

میزان آلایندگی و مصرف سوخت مناسب

 

این خودرو توسط استانداردهای NEDC مورد تست و آزمایش قرار گرفته است که در این تست ها مشخص شد که میزان تولید آلاینده ی گاز کربن دی اکسید (CO2) در مدل جدید به میزان 1g/km کاهش یافته و به عدد 40 g/km رسیده است. میزان مصرف سوخت نسخه ی جدید این خودرو توسط تست NEDC به میزان 1.47 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر مسافت طی شده ارزیابی شده است. البته این خودرو بر اساس استانداردهای سختگیرانه ی WLTP نیز مورد تست و بررسی قرار گرفته است که ارقام بدست آمده برای میزان تولید گاز کربن دی اکسید (CO2) و میزان مصرف سوخت در این تست به ترتیب 46g/km و 1.67l/100km می باشد.

 

 

 

مزایا و معایب نسخه ی جدید :

 

زمانی که نسخه ی قبلی و جدید این خودرو در کنار هم مورد تست و بررسی قرار بگیرند، به وضوح مشخص می شود که سیستم قدرت استفاده شده در نسخه ی جدید به خوبی بهبود یافته است و خودرو حتی زمانی که در حالت تمام الکتریکی قرار می گیرد نیز شتاب خوبی دارد که این امر را مدیون گشتاور بیشتر تولید شده توسط موتور ی جدید می باشد. نسخه ی جدید این خودرو قادر است تا مسافتی به میزان 45 کیلومتر را در حالت تمام الکتریکی طی نماید.

از روش های جوشکاری جدید برای افزایش استحکام و مقاومت شاسی این خودرو استفاده شده است و سیستم تعلیق این خودرو نیز برای سازگاری با تغییرات شاسی، تغییراتی را داشته است. این تغییرات سبب شده اند تا کیفیت رانندگی رو راحتی داخل کابین در مدل جدید بهبود یابد. همچنین سیستم هدایت این خودرو نیز تغییراتی را داشته است که سبب شده اند تا این سیستم سبکتر، دقیق تر و سریع تر از قبل عمل نماید.

البته این خودرو نیز معایب خاص خود را دارد و شاید بزرگترین ایراد آن سنگین بودن بیش از حد آن باشد که سبب می شود تا حرکت آن چابکی لازم را نداشته باشد و به همین دلیل در سر پیچ ها لازم است احتیاط لازم توسط راننده انجام ش

 

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین