لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

بدترین و بهترین خودروی ایرانی در سال 97 از نظر وزارت صنعت ، معدن و تجارت

 

اداره کل خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارش ارزیابی خود از خودروهای ساخت داخل در خرداد ماه ۹۷ را ارائه کرده است و در آن به معرفی با‌کیفیت‌ترین و بی‌کیفیت‌ترین خودروهای تولید داخل کشور پرداخته است.

 

بهترین وانت ایرانی چیست ؟

در کلاس وانت، ایران خودرو با وانت تندر توانسته سه ستاره از پنج ستاره را دریافت کند و تبدیل به بهترین وانت تولید داخل با قیمتی زیر ۵۰ میلیون تومان شود. پس از وانت تندر ایران خودرو، وانت مزدا کارا ۲۰۰۰ تک‌کابین بهمن موتور و وانت سایپا ۱۵۱ تولید شرکت سایپا با دریافت دو ستاره در جایگاه‌های بعدی هستند.

 

وانت تندر

مزدا کارا 2000

وانت سایپا ۱۵۱

 

بدترین وانت ایرانی کدام است؟

بی‌کیفیت‌ترین وانت‌های  تولید داخل در این کلاس قیمتی مزدا کارا ۲۰۰۰ دو کابین بهمن موتور، وانت آریسان ایران خودرو دیزل و وانت‌های نیسان زامیاد (تک‌سوز و دوگانه سوز) هستند که هر کدام تنها یک ستاره کیفی دریافت کردند.

 

مزدا کارا دو کابین

وانت آریسان

وانت زامیاد

 

بهترین و بدترین خودروهای سواری

در کلاس خودروهای سواری با قیمت بالاتر از ۱۰۰ میلیون تومان بهترین خودروها نسبت به ارزشیابی قبلی در اردیبهشت ۹۷ تغییری نکرده است. پژو ۲۰۰۸ ایران خودرو، نیو مزدا ۳ بهمن موتور و سوزوکی گرند ویتارای ایران خودرو خراسان توانسته‌اند چهار ستاره کیفی دریافت کنند.

 

پژو 2008

 مزدا 3

سوزوکی ویتارا

 

 

در کلاس قیمتی ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان هیوندا 20i کرمان موتور، هاوال H2 گروه بهمن و کیا سراتو شرکت سایپا چهار ستاره کیفی دریافت کردند. تیگو ۵ مدیران خودرو و جک S5 کرمان‌موتور و همچنین هایما S7 اتوماتیک ایران‌خودرو خراسان نیز هرکدام سه ستاره کیفی دریافت کردند.

 

هیوندا 20i

هاوال H2

کیا سراتو

تیگو 5

جک S5

هایما S7

 

بین خودروهای داخلی با قیمت ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان هم خودروی B30 بهمن‌موتور چهار ستاره کیفی دریافت کرده است و پس از آن آریزو ۵ مدیران خودرو، آریو اتوماتیک و آریو دنده‌ای سایپا، چانگان CS35 سایپا-سیتروئن و برلیانس H330 پارس خودرو هرکدام سه ستاره کیفی به دست آوردند. در این کلاس قیمت لیفان X60 کرمان موتور با دریافت تنها ۲ ستاره کم کیفیت‌ترین خودروی سواری در این کلاس قیمت شد.

 

B30

آریزو 5

آریو اتوماتیک

چانگان CS35

برلیانس H330

 

در رده قیمتی ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان رنو ساندرو و پارس تندر محصول پارس خودرو و پژو ۲۰۷ (دستی و اتوماتیک)، تندر ۹۰ پلاس (دستی و اتوماتیک) با دریافت چهار ستاره با کیفیت‌ترین خودروهای تولید داخل در این کلاس قیمت شدند. پس از این خودروها، تندر 90، رانا، دنا پلاس، پژو 206 و پژو 206SD  همگی تولید ایران خودرو، به همراه تندر 90 پارس خودرو موفق به دریافت سه ستاره کیفی شدند. New MWM 315 مدیران خودرو، سورن و سمند تبریز شرکت ایران خودرو تبریز، پژو پارس صنایع خودروسازی فردا، پژو پارس ایران خودرو مازندران، پژوپارس ایران خودرو کرمانشاه و پژو 405 ایران خودرو خراسان هرکدام توانستند تنها دو ستاره کیفی دریافت کنند. دنا و دانگ‌فنگ H30 و تیبا ۲ سایپا نیز در کنار تیبا و ساینای سیاپا-سیتروئن از خودروهایی بودند که تنها ۲ ستاره دریافت کردند.

 

 

رنو ساندرو

پارس تندر

پژو 207

تندر 90

رانا

دنا

 

در کلاس قیمتی کمتر از ۲۵ میلیون تومان، سایپا X131 و سایپا X132 تولید شرکت سایپا و همچنین سایپا X131 تولید پارس‌خودرو هرکدام دو ستاره دریافت کردند و سایپا X111 با کسب تنها یک ستاره کم کیفیت‌ترین خودروی تولید ایران در ارزیابی خرداد ۹۷ شدند.

 

برای مشاهده مشخصات فنی و قیمت روز این خودروها سری به قسمت مشخصات فنی و قیمت روز سایت رکاب بزنید و برای مشاهده آگهی‌های هرکدام از این خودروها، از قسمت آگهی‌های رکاب بازدید کنید و یا با دانلود اپلیکیشن رکاب برای اندروید و iOS جدیدترین آگهی‌های فروش خودروهای تولید داخل دست دوم و یا صفر کیلومتر را مرور کنید.

 

 

 

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین