لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :5 دقيقه

راهنمای جامع فروش موتورسیکلت (قسمت دوم) | نکات هنگام فروش

 

نحوه و مکان تبلیغ و انجام مذاکرات لازم برای فروش موتورسیکلت حائز توجه بالایی هستند و پرداختن به آنها فرآیند فروش را تجربه ای پرسود و ماندگار خواهد کرد.  در این مقالات قصد داریم مراحل مناسب جهت فروش موتور سیکلت را توضیح دهیم که اگر بصورت صحیح انجام شوند کمک زیادی به فروش موتورسیکلت با قیمت مناسب خواهند کرد.

قسمت اول این راهنما به مراحل لازم قبل از فروش موتورسیکلت پرداخته است.

 

 

 در این مقاله به مراحل ضروری و لازم هنگام فروش موتورسیکلت می پردازیم.

 

تبلیغ موتورسیکلت

 

  • نحوه فروش خود را مشخص کنید

در گذشته روشهای متداول فروش موتورسیکلت کارکرده تحویل آن به دلالان یا آگهی دادن در روزنامه ها بوده که زمان بیشتری صرف انجام این فرآیند می کرد. امروزه با پیدایش سامانه های آنلاین خرید و فروش وسایل نقلیه کارکرده، این امر بسیار راحت تر شده و دسترسی مشریان و فروشندگان را به دایره ی مخاطبان گسترده تری فراهم کرده است.

 

 

در صورتی که قصد دارید شخصا موتور خود را بفروش برسانید می توانید به سایت رکاب مراجعه نمایید و آگهی خود را بصورت رایگان ثبت نمایید.

 

 

  • تصویر برداری مناسب

تصاویر گرفته شده از موتور شما باید جزئیات و زیبایی موتور شما را نشان دهد. از یک پس زمینه ی پاک و روشن برای اینکار استفاده کنید. بیرون از خانه در یک هوای پاک، هنگام طلوع و یا غروب به عکس برداری بپردازید. از زوایای مختلف موتور عکس بگیرید. در صورت نیاز از فلش موبایل برای از بین بردن سایه های ضروری استفاده کنید. اگر در توضیحات به خراش و یا فرورفتگی در موتور اشاره کرده اید، حتما از آن عکس بگیرید. در غیر این صورت مشتری ممکن است تصویر بدتری از آن داشته باشد.

 

 

سعی کنید تمام موتور را در یک قاب عکس بیاورید ولی از عکس های کلوزآپ از ویژگی های خاص موتورسیکلت خود غافل نشوید. در صورتی که سر رشته ی زیادی در عکاسی ندارید حتما از دوست و آشنایی برای این کار کمک بگیرید.

توجه داشته باشید که ما موجوداتی بصری هستیم. اگر تصاویر خوبی بیندازید که خریداران فرضی را خواهان موتورسیکلت شما کند، مطمئنا بیشتر در ذهن آنها خواهید ماند. به این فکر کنید که این تصاویر قرار توسط دوستان و آشنایان خریدار برای نظردهی دیده شوند. حتی وقتی که مشتری را به دلیل پایین بودن قیمت پیشنهادیش رد می کنید، این تصاویر هستند که او را مجاب بالا بردن قیمت می کنند.

 

  • تهیه ی آگهی

 

هنگامی انتشار آگهی سعی کنید جزئیات مناسب و کافی موتورسیکلت بپردازید. مشتریان آگاهی دارند که در حال خرید یک موتورسیکلت کارکرده هستند لذا نیاز به اغراق و بالابردن بی مورد مشخصات موتورسیکلت خود ندارید، از جهتی نیز ذکر ویژگی های جذاب و تجربه ی شما با موتور تاثیر خوبی در خاطر مشتریان هنگام خرید خواهد داشت.

در حالت کلی هرچه اطلاعات بیشتری را ارائه دهید مطللوب تر است، زیرا به انجام سریع و روان یک معامله کمک بسزایی می کند. به علاوه اطلاعات کافی و جامع به مشتری این احساس را می دهد که شما کاملا جدیت بالایی در فروش خود دارید که مزاحمان و مشتریان تقلبی را از شما دور نگه می دارد و در عوض مشتریانی را جذبتان می کند که مصمم و با دقت هستند.

 

 

در صورتی که قصد دارید شخصا موتور خود را بفروش برسانید می توانید به سایت رکاب مراجعه نمایید و آگهی خود را بصورت رایگان ثبت نمایید.

 

 

ملاقات با مشتری

 

قبل از ملاقات مشتری حداقل قیمت فروش مناسب را برای خود مشخص کنید و از آن پایین تر نروید. ممکن است مشتری به دلایل مختلفی درخواست کند که قیمت را پایین تر بیاورید ولی با دانستن آخرین قیمت مناسب فروش می توانید به خیالی راحت معامله کنید و در صورت عدم رضایت معامله را ترک کنید.

  • محل ملاقات

اگر تمایلی به ملاقات مشتری در منزل خود  ندارید، مکانی انتخاب کنید که در فاصله ی نزدیکی از خانه ی شما قرار داشته و فضای امنی و بسته ای داشته باشد. به علاوه توجه داشته باشید که بهتر است تا رسیدن به مقصد موتور محرکه ی موتور سیکلت داغ نشود.

 

  • آمادگی مکانیکی موتورسیکلت

بهتر است کمی قبل از رسیدن مشتری موتور را روشن نکنید، وگرنه ممکن است مشتری تصور کند که موتور قادر به استارت سرد زدن نیست. صداقت داشته باشید و با متانت به سوالات مشتری پاسخ دهید.

 

رانندگی آزمایشی

 

رانندگی آزمایشی مسئله دشواری برای صاحبان موتورسیکلت است. خوشبختانه بسیار از فروشندگان به مشکلات وجنبه های آن آگاهی دارند.

یکی از بهترین پیشنهادات برای مشتری ای که اصرار دارد با موتورسیکلت به طور آزمایشی براند می تواند یک قرار رانندگی آزمایشی به همراه یک پاکت از هزینه کامل موتورسیکلت باشد. هر خریدار جدی این مسأله را درک می کند. پیشنهاد می شود در این مورد انعطافی از خود نشان ندهید و در مقابل از کدورت پیش آمده دلگیر نشوید.

 

انجام مذاکره

 

  • یک مذاکره ی هوشمندانه انجام دهید

این بخش از مهم ترین مراحل فروش خودرو که توجه بالایی می طلبد. با اینکه شما مزایا و نقاط مثبت موتورسیکلت خود را در آگهی منتشر کرده اید ولی باز همه چیز به نحوه ی مذاکره ی شما با مشتری بستگی دارد. سعی کنید که هنگام مذاکره و تعیین قیمت عجله نکنید و در صورت نیز از یک آشنا و دوست به عنوان مشاوره کمک بگیرید.

 

 

در نظر داشته باشید در صورتی که قصد دارید موتورسیکلت خود را به قیمت مناسبی بفروشید ضروری است با بیش از چند مشتری گفتگو داشته باشید. بدین صورت دانش کاملی تری از دیدگاه مشتریان پیدا خواهید کرد و با آنالیز بررسی می توانید پیشنهاد مناسبی برای فروش موتورسیکلت داشته باشید که به شما و مشتری سود برساند.

 

  • آمادگی انجام معامله را داشته باشید

ممکن است مشتری پس از انجام بررسی و راندن آزمایشی موتور تمایل خود را به خرید موتور نشان دهد. عدم آمادگی برای فروش موتور، مثل کامل نبودن مدارک، نیاز به تعمیرات یا  تغییرات نهایی و ... ممکن است مشتری را بپراند و شانس برگشتن او را پایین آورد.

 

فرآیند خرید و فروش موتورسیکلت کارکرده کمی زمانبر و معمولا طاقت فرساست. به یاد داشته باشید که خریدار نیز احساس شما را دارد. از هر گونه عجله بپرهیزید و در صورت امکان از یک متخصص یا دوست در هر قسمتی که نیاز داشتید کمک بگیرید. امیدواریم این مقاله سوالات و نیازهای شما برای فروش موتورسیکلت عزیزتان به درستی پاسخ داده باشد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین