لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

لکسوس NX رقیب جدی برای اروپایی ها

سامورایی شاسی بلند

لکسوس NX خودرویی متفاوت با ویژگی‌ها‌ی خاص از کمپانی ژاپنی لکسوس است. این خودرو به عنوان چهارمین محصول شاسی بلند لکسوس معرفی شده است. البته ابعاد و اندازه‌های لکسوس NX باعث شده تا آن به عنوان کوچک‌ترین عضو خانواده شاسی‌بلند لکسوس شناخته شود. زمانی که در سال 2015 اولین سری از محصولات لکسوس NX وارد بازارهای جهانی شد توانست مشتریان زیادی را به سمت خود جلب کند. برند لکسوس بسیار شناخته شده است به همین خاطر مشتریان قابل توجهی به سراغ این برند قدیمی می‌روند.

لکسوس NX از طراحی بسیار اسپرت و به روزی برخوردار است. به نوعی انقلاب جدیدی در محصولات شاسی بلند لکسوس ایجاد کرد. این خودرو دارای هندلینگ و سواری بسیار نرمی است. در این مدل نیز از دو پیشرانه بنزین و هیبرید استفاده شده است. نسخه 200T دارای پیشرانه 4سیلندر 2لیتری با قدرت 238 اسب بخار و گشتاور 350 نیوتن‌متر است. نسخه مجهز به پیشرانه توربوشارژ دارای شتاب صفرتاصد و حداکثر سرعت NX 200T به 7ثانیه و 200 کیلومتر درساعت است.  

درنسخه 300H نیز از همین پیشرانه 4سیلندر 2لیتری استفاده شده است. درنسخه 300Hهیبرید پیشرانه قادر به تولید 195اسب بخار قدرت و 250نیوتن‌متر گشتاور است. حداکثر سرعت نسخه هیبرید 189کیلومتر درساعت و شتاب صفر تا صد آن 9.3ثانیه ثبت شده است. علاوه بر طراحی ظاهری بسیار خوب NX از ویژگی‌های بسیار زیادی نیز برخوردار است. فضای بزرگ صندوق بار این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید چمدان و وسایل حجیم را به راحتی در این قسمت قرار دهید.

لکسوس NX با قابلیت‌هایی که دارد می‌تواند در بازار های جهانی با ب‌ام‌و X3 آئودی Q5 کادیلاک  SRXو مرسدس بنز کلاس  GLK رقابت کند. رقابتی که در آن مطمئنا لکسوس حرف‌های زیادی برای گرفتن دارد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین