لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

آلفارومئو 4C بدون سقف

کمی جذاب‌تر !

آلفارومئو 4C ‌یک خودرو سبک وزن اسپرت و جمع و جور است که با 895 کیلو‌گرم وزن در سال 2013 معرفی شد. بیشتر قسمت‌های بدنه این خودرو از آلیاژ فیبرکربن درست شده است. یکی از سبک‌ترین آلیاژهایی است که امروزه در ساخت بسیاری از خودرو‌های اسپرت برای سبک‌تر شدن آنها استفاده می‌شود.

Alfa Romeo 4C Spider در نمایشگاه ژنو 2014 به نمایش در آمد. از فرق‌های ظاهری این نسخه با نسخه‌های دیگر می‌توان به شکل چراغ‌های جلو سیستم اگزوز سیستم موتور و همچنین بزرگترین فرق آنها که سقف جدا شونده آن است اشاره کرد. تفاوت وزن Alfa Romeo 4C Spider با مدل ‌North American version تنها 10 کیلو‌گرم است. نسخه‌North American Version به عنوان نسخه سفارشی برای بازار آمریکا است. Alfa Romeo 4C Spider قادر است تنها در 4.5 ثانیه از سرعت صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت برسد و به حداکثر سرعت 257 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند.

یکی از بزرگترین مشکلات این سبک از خودروها داشتن فضای بار بسیار کم است که Alfa Romeo 4C Spide هم از این قائده مستثنا نیست.

در طراحی داخل Alfa Romeo 4C Spider آلفا سعی کرده که از باکیفیت‌ترین مواد موجود استفاده کند که کیفیت چرم به کار رفته در کابین خودرو مسئله را تایید می‌کند. به دلیل نزدیکی زیاد سطح این خودرو به آسفالت کنترل و عملکرد بسیار خوبی را برای راننده به ارمغان اورده است. از دیگر امکانات این خودرو می توان به دیسک ترمزهای 12 اینچی‌ صندلی‌های چرم اسپیکر های منحصر بفرد اتاق چرمی و یک سری رنگ های سفارشی آن مانند رنگ زرد اشاره کرد. Alfa Romeo 4C Spider به علت سبک سواری که دارد زیاد استفاده روزمرگی را ندارد.

حدود قیمت این بچه سوپر اسپرت چیزی در حدود 65.495$ است که با اضافه شدن آپشن‌ها قیمت هم افزایش پیدا می‌کند. یکی از سر سخت‌ترین رقبا این آلفا پورشه باکستر 718 اس هست که با قیمت 64.895$ در بازار جهانی عرضه می‌شود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین