لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :4 دقيقه

معرفی جدیدترین محصول لامبورگینی: لامبورگینی اونتادور SVJ

 

ماه گذشته بود که لامبورگینی اونتادور SVJ (Lamborghini Aventador SVJ) توانست رکورد مسیر معروف نوربرگ رینگ را تنها با ۶:۴۴ ثانیه طی کند و رکورد پورشه ۹۱۱ GT2 RS را بشکند. حالا بالاخره لامبورگینی از این خودرو رسما رونمایی کرده است و متخصصین خودرو توانسته‌اند نگاه خوبی به این خودرو داشته باشند. در این مقاله به معرفی لامبورگینی اونتادور SVJ می‌پردازیم و مشخصات و ویژگی‌های آن را مرور می‌کنیم.

 

لامبورگینی اونتادور SVJ

 

ویدیوی رسمی معرفی لامبورگینی اونتادور SVJ پیشنهاد می کنیم این ویدیوی جذاب را از دست ندهید:

 

 

 

طراحی و مشخصات لامبورگینی SVJ

 

لامبورگینی اونتادور SVJ

لامبورگینی اونتادور SVJ

لامبورگینی اونتادور SVJ

لامبورگینی اونتادور SVJ

 

موتور این خودروی وحشی که با رنگ سبزش شبیه به هالک است، یک موتور ۶.۵ لیتری V12 است که می‌تواند ۷۷۰ اسب بخار نیرو تولید کند. این یعنی این خودرو یکی از قوی‌ترین خودروها با موتور تنفس طبیعی است و از تمام محصولات لامبورگینی قدرتمند‌تر است. نیروی تولید شده توسط این موتور از طریق یک گیربکس ۷ سرعته نیمه اتوماتیک به هر چهار چرخ منتقل می‌شود. سیستم ترمز این خودرو هم نسبت به مدل قبلی بهبود یافته به طوری که با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، این خودرو تنها پس از ۳۰ متر کاملا متوقف خواهد شد.

 

لامبورگینی اونتادور SVJ

لامبورگینی اونتادور SVJ

 

لامبورگینی وزن این خودرو را ۱۵۲۴ کیلوگرم اعلام کرده است، یعنی این خودرو نسبت به اونتادور قدیمی تقریبا ۵۰ کیلو سبک‌تر است. شتاب صفر تا صد کیلومتر این خودرو تنها ۲.۴ ثانیه است و حداکثر سرعت آن ۳۵۰ کیلومتر است. به گفته لامبورگینی این خودرو ۴۰ درصد نیروی رو به پایین بیشتری نسبت به اونتادور SV تولید می‌کند. این خودرو از سیستم ایرودینامیک فعال لامبورگینی اتیوا (ALA) استفاده می‌کند. فلاپ‌ها و بالچه‌های این خودرو به صورت الکتریکی تنظیم می‌شوند تا این خودرو از حداکثر نیروی ایرودینامیک ایجاد شده استفاده کند، تنظیم مجدد فلاپ‌ها به صورت خودکار و در زمان کمنتر از ۵۰۰ میلی ثانیه صورت می‌گیرد. به گفته لامبورگینی طراحی جدید و ایرودینامیک‌تر این خودرو باعث افزایش پایداری و هندلینگ این خودرو می‌شود. همچنین دیفیوزرها و ورودی‌های هوا طوری طراحی شده‌اند که این خودرو بهترین عملکرد ایرودینامیک ممکن را داشته باشند و بدنه آن کمترین مقاومت در برابر هوا را داشته باشد. این خودرو به صورت خودکار می‌تواند ورودی هوا را به سمت چپ یا راست هدایت کند تا این خودرو سر پیچ‌ها، حتی در سرعت‌های بالا، عملکرد با ثبات‌تری داشته باشند و هندلینگ بیشتری در اختیار راننده قرار دهد.

 

لامبورگینی اونتادور SVJ

 

 

تغیرات لامبورگینی SVJ

 

لامبورگینی اونتادور SVJ

 

لامبورگینی تغییرات زیادی هم در شاسی لامبورگینی اونتادور SVJ نسبت به مدل قبلی ایجاد کرده است. ستون‌های این خودرو برای امنیت بیشتر ۵۰ درصد سخت‌تر از مدل قبلی هستند و همچنین سیستم دفع‌کننده مغناطیسی این خودرو برای کنترل بیشتر روی چرخ‌ها و بدنه خودرو، سفت‌تر شده است. تمام سیستم‌های الکترونیکی شاسی نیز مجددا طراحی شده است و سیستم انتقال قدرت آن طوری طراحی شده است که نیروی بیشتری به قسمت عقب خودرو منتقل شود. به صورت استاندارد این خودرو از لاستیک‌های پیرلی پی زیرو کورساس استفاده شده است هرچند خریداران می‌توانند با هزینه بیشتر از لاستیک‌های تروفیئو آر استفاده کنند که چسبندگی بیشتری دارند و کنترل بیشتری روی حرکات خودرو فراهم می‌کنند.

 

قیمت لامبورگینی اونتادور SVJ

 

این خودرو که به گفته لامبورگینی با الهام از مدل‌های مختلفی از هواپیماهای فوق سریع طراحی شده است، نزدیک به ۵۱۸ هزار دلار قیمت دارد و خریداران سال بعد خودروهای خود را تحویل می‌گیرند. قرار است لامبورگینی تنها ۹۳۶ دستگاه از این خودرو تولید کرده و به فروش برساند. از این تعداد ۶۳ دستگاه با نام SVJ 63 به شکل ویژه و برای شصت و سومین سالگرد تاسیس شرکت لامبورگینی عرضه خواهند شد.

 

 

بد نیست بدانید دو حرف SV در نام این خودرو (اونتادور SVJ) از عبارت اسپانیایی Super Veloce یعنی فوق سریع گرفته شده‌اند و حرف J به معنی Jota است که در زبان اسپانیایی به حرف جی گفته می‌شود. کلمه جوتا اولین بار روی لامبورگینی میورا به کار رفته بود. میورا جوتا هم مثل اونتادور SVJ نسبت به مدل قبلی خود سبک‌تر و قدرتمند‌تر بود و شاسی به روز شده‌ای داشت، درست مثل تغییراتی که اونتادور SVJ نسبت به مدل قبلی داشته است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین