لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :5 دقيقه

ده دلیل برای خرید خودروی هیبریدی تویوتا پریوس

 

اولین تویوتا پریوس در دسامبر 1997 وارد چرخه فروش شد. با عرضه نسل دوم پریوس در سال 2004، این خودرو به  پرفروش‌ترین خودروی سوخت – الکتریکی جهان بدل شده بود و جوایز متعددی را نصیب خود کرده بود مانند "جایزه ی خودروی سال" و "جایزه ی ده خودروی برتر". نسل سوم این خودروهای موفق در سال 2010 معرفی شد و مانند مدل‌های قبلی  جوایز متعددی را نصیب خود کرد.

 

تویوتا پریوس

تویوتا پریوس

تویوتا پریوس

 

رانندگی با تویوتا پریوس تجربه خوبی برای رانندگان زیادی به همراه داشته است. اگرچه هیچ خودرویی برای رفع نیاز همه مردم مناسب نیست، تویوتا پریوس بهترین گزینه برای راننده‌هایی است که به خودرویی نیاز دارند که سرآمد در تکنولوژی و مورد اعتماد بوده و دارای کارکرد سوخت بهینه، رانندگی ساکت، هزینه نگهداری پایین و هیچگونه آلایندگی محیط زیست باشد. در ادامه با نظرسنجی و تجربه رانندگان راضی تویوتا پریوس به ده دلیل اصلی برای خرید این خودروی هیبریدی اشاره می‌کنیم:

 

تویوتا پریوس

 

در زیر ویدیوی تبلیغاتی جذابی از تویوتا پریوس را آورده ایم که مزایای اصلی این خودروی هیبریدی را در کنار هم به نمایش می گذارد. پیشنهاد می کنیم قبل از خواندن باقی متن آن را تماشا کنید:

 

 

  • مصرف سوخت اقتصادی

 رانندگی با پریوس لذت بخش و هیجان‌انگیز است. استفاده متداول از حالت تمام-الکترونیک، تاکید بر ویژگی ترمزگیری باز تولیدی، وارد شدن به حالت ترمز در زمان مناسب و کاهش دادن درگ و وزن، می‌تواند مصرف سوخت اقتصادی پریوس را به نهایت خود برساند.

 

تویوتا پریوس

 

  • شعاع دور زدن

شعع دور زدن تویوتا پریوس حدود 10.4 متر است و از شعاع دور زدن کرولا (10.8 متر) کمتر است. این مسئله بدین معنی است که پریوس به فضای کمتری برای پارک کردن و دور زدن نیاز دارد.

 

 

  • خاموش شدن موتور هنگام استفاده نشدن

وقتی پریوس پشت چراغ قرمز می‌ایستد، هر دو موتور خاموش می‌شوند. در شرایطی که خودروهای دیگر در حال سوزاندن سوخت با سر و صدا، استفاده از توان باتری  و آلوده کردن هوا هستند، پریوس در حال ذخیره بی سر و صدای منابعش برای مواقع ضروری است.

 

  • سکوت درون و بیرون

 

تویوتا پریوس

 

تویوتا پریوس در آلودگی صوتی نیز نقشی ندارد. این خودرو تمام شهر را با شتاب پشت سر می‌گذارد بدون اینکه صدایی از خود ایجاد کند. درون خودرو نیز کاملا ساکت است که باعث می‌شود درون خودرو از گوش دادن به موسیقی یا گفتگو لذت بیشتری ببرید.

 

  • ترمزگیری باز تولیدی

یک ویژگی عالی پریوس، ترمزگیری باز تولیدی است. در این حالت پریوس سرعت اضافی را به الکتریسیته تبدیل می‌کند و آن را در باتری‌ها ذخیره می‌کند. ترمزگیری باز تولیدی در ذخیره سوخت، جلوگیری از فرسودگی و خرابی ترمزها نقش مؤثری دارد.

 

 

  • تکنولوژی هیبریدی

 

تویوتا پریوس

 

خودروی هیبریدی تویوتا پریوس به زیبایی و خیلی نرم نوع موتور و سوخت را تعویض می‌کند و به راحتی از حالت سوختی به حالت الکتریکی می‌رود و بالعکس. هنگام رانندگی در جاده‌های اطراف شهر یا بزرگراه‌ها، پریوس از موتور سوختی بهینه خود با توان و شتاب فوق‌العاده‌ بهره می‌گیرد و همزمان باتری را شارژ شده نگه می‌دارد. هنگام استفاده از خودرو در مسیرهای شهری یا مسیرهایی با ترافیک‌های کند نیز موتور الکتریکی بی سر و صدا انجام وظیفه می‌کند و هیچگونه سوختی هدر نمی‌رود.

 

  • بهره مندی از تکنولوژی روز

دارندگان خودروی هیبریدی پریوس از لذت و هیجان راندن یکی از نوآورترین خودروها در زمینه تکنولوژی بهره می‌برند. پریوس یک ماشین مدرن به تمام معناست و تویوتا در آن در زمینه استفاده از امکانات و ویژگی‌های تکنولوژیک سنگ تمام گذاشته است.

 

  • AT-PZEV

 

تویوتا پریوس

 

تویوتا پریوس از تکنولوژی پیشرفته و بدون آلایندگی (Advanced Technology Partial Zero-Emissions) بهره می‌برد که باعث می‌شود موتورها هرگونه آلاینده را قبل از ورود به هوای بیرون نابود کنند. پریوس یکی از سازگارترین خودروها با محیط زیست است و یکی از دلایل محبوبیت زیاد آن نیز همین است.

 

  • مورد اعتماد بودن

 

تویوتا پریوس

 

مؤسسه جی دی پاور همواره تویوتا را در بین مورد اعتمادترین خودروها قرار می‌دهد. این موسسه به اعتماد‌پذیری نسل سوم (2010) نیز از 5 ستاره، امتیاز کامل را داده است. تعریف ساده مورد اعتماد بودن خودرو (Car Reliability) اینگونه است که خودرو به غیر از تعمیرات و نگهداری نرمال (تعویض روغن، نیازهای ترمز و تایر) به مورد دیگری نیاز نداشته باشد، طول عمر آن زیاد باشد، استهلاک آن کم باشد و راننده را با مشکلات متعدد غافلگیر نکند و هزینه‌های زیادی روی دست وی نگذارد.

 

 

  • کارکرد سوخت خودرو و بازه سوخت

 

تویوتا پریوس

 

تویوتا پریوس 2011 یک ویژگی سوختی فوق‌العاده دارد مصرف سوخت این خودرو به ازای 100 کیلومتر در بزرگراه‌ها 4.9 لیتر، در سطح شهری 4.6 لیتر و در حالت ترکیبی 4.7 لیتر است. باک این خودرو نیز 45 لیتر حجم دارد. این بدین معنی است که پریوس جدید با یک باک کامل تا 800 کیلومتر را می‌پیماید که برای خودروهای هیبریدی در این کلاس رقم شگف‌انگیزی است.

 

بهترین دلیل برای خریدن تویوتا پریوس

شاید بهترین دلیل برای خرید خودروی هیبریدی تویوتا پریوس، احساس رضایت از سوار شدن به یک خودروی زنده و مسئولیت‌پذیر در کره خاکی است. شما صاحب بروزترین تکنولوژی روز هستید، همراه در کنار بهبود وضع محیط زیست به ذخیره پول می‌پردازید. هوا با آلاینده‌های کربنی آلوده نمی‌شود و تاثیری روی آلودگی صوتی ندارید. تصور کنید با پریوس آرام و ساکت خود، از کنار ساحل می‌گذرید و می‌توانید صدای امواج دریا و پرندگان دریایی را بشنوید. پریوس تنها یک خودرو نیست، یک سبک زندگی هم هست.

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین