لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :5 دقيقه

کم مصرف ترین خودروهای بنزینی در جهان

 

پرفروش ترین خودروهای جهان هنوز از موتور بنزینی استفاده می کنند و برندها همواره سعی دارند در کاهش مصرف سوخت این خودروها پیشرو باشند. در این مقاله قصد داریم به کم مصرف‌ترین خودروهای بنزینی در جهان بپردازیم.

در این مقاله برای معرفی خودروهای کم مصرف به اطلاعات آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده آمریکا (EPA) مراجعه کرده ایم و 10 خودروی برتر را معرفی کرده‌ایم. علاوه بر ذکر مصرف سوخت، قیمت مدل پایه هر خودرو نیز آورده شده است.

 

1-میتسوبیشی میراژ

مصرف سوخت در سطح شهری و بزرگراه به ازای هر 100 کیلومتر: 6.3 – 5.4 لیتر

قیمت پایه : 14،260 دلار

 

میتسوبیشی میراژ

 

با اینکه رانندگی با میتسوبیشی میراژ (Mirage) چندان لذت‌بخش نیست، ولی این خودرو قیمت مناسبی دارد و با موتور نیمه گرم 3 سیلندر 1.2 لیتری و گیربکس اتوماتیک CVT کمترین هزینه را در طول سال بر دست صاحب خود خواهد گذاشت.

 

 

2- هوندا فیت

مصرف سوخت در سطح شهری و بزرگراه به ازای هر 100 کیلومتر: 7.1 – 5.8 لیتر

قیمت پایه : 17،080 دلار

 

هوندا فیت

 

خودروی کامپکت هوندا فیت (Fit) یک هاچ‌بک است که بر خلاف ظاهرش جادار و کاربردی عمل می‌کند. مدل استاندارد هوندا فیت با پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری و گیربکس ۶ سرعته دستی به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر در سطح شهری و بزرگراه به ترتیب ۸.۱ و ۶.۵ لیتر مصرف سوخت دارد که کمی بیشتر از مدل گیربکس اتوماتیک CVT است.

 

3- هوندا سیویک

مصرف سوخت در سطح شهری و بزرگراه به ازای هر 100 کیلومتر: 7.3 – 5.6 لیتر

قیمت پایه : 19،730 دلار

 

هوندا سیویک

 

برای دسترسی به کم مصرف‌ترین مدل هوندا سیویک (Civic)، باید تریم گران‌تر این سدان کامپکت با موتور ۴ سیلندر توروبوشارژ ۱.۵ لیتری را انتخاب کرد. تیپ‌های استاندارد LX و EX به موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری مجهز هستند که در هر ۱۰۰ کیلومتر شهر و بزرگراه به ترتیب ۷.۵ و ۵.۸ لیتر بنزین مصرف می‌کنند. برای خرید کم‌مصرف‌ترین تیپ سیویک باید هزینه ای حدود 22،490 دلار بپردازید که تجهیزات و شتاب بیشتری را برای شما فراهم می‌کند.

 

4- هیوندای الانترا

مصرف سوخت در سطح شهری و بزرگراه به ازای هر 100 کیلومتر: 7.3 – 5.8 لیتر

قیمت پایه : 17،835 دلار

 

هیوندای الانترا

 

میزان مصرف سوخت ذکر شده برای نسخه‌ی Eco هیوندای الانترا (Elentra) است که به یک موتور ۴ سیلندر توروبوشارژ ۱.۴ لیتری و گیربکس ۷ سرعته‌ی اتوماتیک مجهز است. تیپ‌های دیگر الانترا مصرف سوخت بیشتری دارند و در هر 100 کیلومتر در سطح شهر و بزرگراه مصرف سوختی برابر 10.7 لیتر و 7.8 لیتر دارند.

 

 

5- تویوتا یاریس iA

مصرف سوخت در سطح شهری و بزرگراه به ازای هر 100 کیلومتر: 7.3 – 5.8 لیتر

قیمت پایه : 16،845 دلار

 

تویوتا یاریس iA

 

سدان کامپکت کوچک تویوتا یاریس (Yaris) iA در اصل همان مزدا 2 با طراحی متفاوت در نمای جلو و عقب است. یاریس iA به موتور ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری، فرمان‌پذیری بی‌نظیر، تجهیزات و گجت‌های زیاد و کابین زیبا مجهز است که تمام این موارد در کنار مصرف سوخت و قیمت پایین، ارزش خرید این سدان را چند برابر می‌کند.

 

6- نیسان ورسا

مصرف سوخت در سطح شهری و بزرگراه به ازای هر 100 کیلومتر: 7.5 – 6 لیتر

قیمت پایه : 12،995 دلار

 

نیسان ورسا

 

سدان نیسان ورسا (Versa) یکی از ارزان‌ترین خودروهای جدید در بازار خودروهای آمریکا است اما یافتن مدل کم تجهیزات آن با قیمت حدود 13 هزار دلار کمی سخت است. این خودرو با استفاده از گیربکس اتوماتیک CVT خود به مصرف سوخت ایده آل می‌رسد. مدل پایه این نیسان با گیربکس دستی 5 سرعته مصرف سوختی بدین صورت دارد: مصرف 8.7 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر در سطح شهری و 6.5 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر در سطح بزرگراه.

 

 

7- فورد فوکوس

مصرف سوخت در سطح شهری و بزرگراه به ازای هر 100 کیلومتر: 7.8 – 5.8 لیتر

قیمت پایه : 18،735 دلار

 

فورد فوکوس

 

خودروی کامپکت فورد فوکس (Focus) با مجهز شدن به موتور 3 سیلندر 1 لیتری توربوشارژ اکوبوست به کمترین مصرف سوخت خود می‌رسد. مدل استاندارد این خودرو که دارای موتور 4 سیلندر 2 لیتری و گیربکس اتوماتیک 6 سرعته هست مصرف سوختی به این صورت دارد: 9 لیتر به ازای 100 کیلومتر در سطح شهر و 6.1 لیتر به ازای 100 کیلومتر در سطح بزرگراه.

 

8- تویوتا کرولا

مصرف سوخت در سطح شهری و بزرگراه به ازای هر 100 کیلومتر: 7.8 – 5.8 لیتر

قیمت پایه : 19،445 دلار

 

تویوتا کرولا

 

خودروی عنوان شده، تیپ LE Eco تویوتا کرولا (Corolla) است که مجهز به موتور 4 سیلندر 1.8 لیتری و جعبه دنده CVT است. این تیپ قیمتی برابر 20،280 دلار دارد. مصرف سوخت کرولا با گیربکس دستی 8.4 به ازای 100 کیلومتر در سطح شهری و 6.7 لیتر به ازای 100 کیلومتر در بزرگراه است.

 

9- تویوتا کمری

مصرف سوخت در سطح شهری و بزرگراه به ازای هر 100 کیلومتر: 8.1 – 5.7 لیتر

قیمت پایه : 24،390 دلار

 

تویوتا کمری

 

مدل 2018 تویوتا کمری (Camry) تنها خودروی سدان سایز متوسط است که در لیست کم مصرف‌ترین خودروهای بنزینی قرار دارد. این خودرو در مدل پایه مجهز به موتور 4 سیلندر 2.5 لیتری و گیربکس اتوماتیک 8 سرعته دستی است. کمری جدید با مصرف سوخت مناسب و ظاهر جدید یکی از خواستنی‌ترین سدان‌های بازار جهانی است. جالب است بدانید که مدل هیبرید کمری با مصرف سوخت ۴.۶ شهری و ۴.۴ لیتر بزرگراه، یکی کم‌مصرف‌ترین و ارزشمندترین سدان‌های موجود در جهان است.

 

10- شورلت اسپارک

مصرف سوخت در سطح شهری و بزرگراه به ازای هر 100 کیلومتر: 7.8 – 6.1 لیتر

قیمت پایه : 13،928 دلار

 

شورلت اسپارک

 

شورولت اسپارک (Spark) یک خودروی کامپکت شهری است که پارک کردن و گردش شهری با آن بسیار راحت و لذت‌بخش است. ممکن است بیشتر راننده‌ها (به‌خصوص خانواده‌های چندنفره) خودروی دست دوم بزرگ‌تری را ترجیح بدهند ولی اسپارک با داشتن موتور ۴ سیلندر ۱.۴ لیتری و جعبه‌دنده‌ی خودکار CVT در کنار مصرف سوخت و قیمت پایین، ارزش خرید بالایی دارد.

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین